Myjnie samochodowe, nieodłączna część naszego życia.

myjnie samochodowe baner

Części do myjni

Najczęstszym zdaniem jakie teraz słyszę od swoich znajomych jest „jadę na myjkę…”. Myjnie samochodowe wiosna zarabiają krocie. Każdy szczęśliwy posiadacz własnego samochodu gdy tylko za oknem pogoda staje się idealna do pojeżdżenia samochodem po miesicie w celach czysto rekreacyjnych musi najpierw odwiedzić myjnie. Po szarej i pełnej brudu zimie żaden samochód nie będzie czysty dlatego kierowcy musza „odświeżyć” swoje samochody. Pytanie jest tylko jedno, jaki rodzaj myjni samochodowych wybrać?

Jednym z wyborów jakie dokonują kierowcy jest myjnia bezdotykowa inaczej nazywana myjnia samoobsługową czy tez myjnia ręczną. Niektórzy wolą zrobić coś sami niż powierzać dane zadanie innej osobie. Tak właśnie jest w tego rodzaju myjniach. Użytkownik własnoręcznie myje samochód. Pytanie po co jechać na ta myjnie skoro można umyć samochód przed domem, otóż właśnie chodzi o to ze nie można, można jedynie spłukać go samą woda bez detergentów co nie da żadnego efektu. Myjnia ta jest tania, umycie dokładnie całego samochodu wynosi około 10 zloty. Kolejna zaleta takich myjni jest to ze działają one zazwyczaj 24h i nie trzeba się umawiać się na wizytę.

Dokładnym przeciwieństwem myjni ręcznych jest myjnia bezdotykowa. Na którą powinni udać się ci bardziej leniwi kierowcy, którym nie uśmiecha się pielęgnacja swojego samochodu, a jednocześnie chcą żeby był on czysty. Osobiście spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami o tego typu myjniach. Sam nigdy nie odwiedziłem żadnej z nich gdyż wole sam umyć swoje auto. Jedyne co kierowca musi zrobić po wjechaniu na tego rodzaju myjnie to wcisnąć guzik, a samochód sam zostaje posuwany do przodu i myty poprzez obracające się szczotki. Myjnia ta jest jednak droższa a znajomemu stare szczotki urwały uszczelkę i miał dodatkowy wydatek.

Wielu kierowców pewnie myślało o założeniu własnej myjni w swoim garażu, chociażby dla własnego użytku ale to także nie jest takie proste. Myjnia ta musi spełniać wiele wymogów które nie do końca się opłacają. Części do myjni także nie są tanie także to przedsięwzięcie nie jest zbyt korzystne.

Myjnie samochodowe z pewnością są bardzo przydatne. gdyby nie one to jak dbalibyśmy o swoje samochody? A teraz kto ma brudne auto to na myjkę!

myjnie